افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای افراد غیر مقیم

افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای افراد غیر مقیم

برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه و باز کردن حساب بین المللی تو ترکیه احتیاج به اقامت نیست. افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای افراد غیر مقیم فقط تو زراعت بانک انجام میشه. هیچ کار سختی نیست و مدارک عجیب و غریبی هم نمی خواد. برای افتتاح حساب شما احتیاج به ورگی نوماراسی دارید که یه جور ای دی نامبر هست تو ترکیه.

اما قبل از اون باید بدونید که برای انجام کلیه کارهای اداری در ترکیه به شماره مالیاتی نیاز دارید.. این کارها شامل  افتتاح حساب بانکی یا کارهای اداری مربوط به اجاره ملک و خرید ماشین و غیره میشه. چه قصد اقامت کوتاه‌مدت در ترکیه داشته باشید چه بلندمدت، بهتره که  شماره مالیاتی بگیرید.

حالا سوال اصلی اینه که چه ججوری این ورگی نوماراسی رو بگیریم؟

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

افتتاح حساب بانکی در ترکیه و ورگی نوماراسی (Vergi Numarası)

ورگی نوماراسی شماره ده رقمی‌ه که  اسم شماره مالیاتی تو زبان ترکیه. این شماره بیشتر برای مردم ترکیه کاربرد دارد اما اتباع خارجی برای افتتاح حساب و… به شماره مالیاتی (ورگی نوماراسی) احتیاج دارن. البته کسایی که بعدا اقامت میگیرن شماره کیملیکشون همین ورگی نوماراسی شون میشه

 اگه ورگی نوماراسی گرفتیم باید مالیات هم بدیم؟

حتما این سوال براتون پیش اومده ،حالا که  این شماره رو میگیریم باید مالیات هم بدیم؟ جواب نه. چون شما به عنوان یه توریست برای گرفتن این شماره ورگی اقدام می کنید لازم نیست مالیات بدید اما اگه ملک بخرید خونه بخرید یا ماشین تو ترکیه بخرید اون موقع است که باید مالیات هم بدید. پس برای افتتاح حساب حتما لازمه که این شماره ورگی رو داشته باشید.

ورگی نوماراسی به چه دردی می خوره؟

این شماره مالیاتی برای انجام کارهای اداری به کار میاد. این شماره مالیاتی تو ترکیه برای توریست ها  شبیه به کد ملی است. چراکه برای کارهایی مثل افتتاح حساب بانکی، اجاره خانه، خرید خودرو و… حتما به این شماره احتیاج خواهید داشت.

هزینه دریافت ورگی نوماراسی چقدره ؟

گرفتن ورگی نوماراسی راحته و هیچ هزینه ای نداره. برای گرفتنش هم با پاسپورتتون و یه کپی ازش میرید اداره ورگی دایره سی (vergi dairesi)  و یه فرم کوچیک بهتون میدن که نام مادرتون رو هم مینویسید و امضاش می کنید. کمتر از چند دقیقه تو سیستم ثبت میشه و یه کارت به شما میدن که شماره ورگی تون روش نوشته

برای گرفتن ورگی نوماراسی  به کدوم شهر ترکیه مراجعه کنیم؟

تو هر شهر ترکیه مرکز ورگی دایرسی وجود داره. شما تو هر شهری که هستید می تونید به ورگی دایره سی همون شهر مراجعه بکنید.

مدارک موردنیاز برای دریافت ورگی نوماراسی

  • اصل و کپی پاسپورت
  • تکمیل و تحویل فرمی که در ورگی دایرسی به شما داده می‌شه. (در این فرم باید اطلاعات فردی و آدرس دقیق وارد بشه)
  • شماره مالیاتی را روی کارت سفیدرنگ و مهر شده تحویل میگیرین.

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

با همون برگه و پاسپورتتون میرید شعبه زراعت بانک و حساب باز میکنید. اگه بخواهید اسمتون رو کارت نوشته بشه حدود یک هفته تا ده روز زمان میبره و کارت به ادرسی که موقع افتتاح حساب میدید پست میشه. اما اگه مهم نباشه براتون که اسم داشته باشه یا نه می تونید همون موقع کارت رو بگیرید

البته فراموش نکنید حتما قبلش لازم که یه خط موبایل هم به نام خودتون بخرید. چون برای فعال کردن موبایل بانک و .. ضروریه  و بدون داشتن شماره موبایل افتتاح حساب انجام نمیشه.

Share:

دسته بندی

دسته بندی