چمدون و محافظت از اون در سفرهای هوایی

چمدون و محافظت از اون در سفرهای هوایی

چمدون ها

این روزها سفر بخش مهمی اززندگی افراد شده. یکی از معضلات و مشکلات سفرها، مربوط به چمدون هاست. درسته که تو اکثر فرودگاه ها از آخرین فن آوری های روز استفاده می کنن اما خطاهای انسانی هنوزم میتونه برای مسافرا درد سر ساز باشه. تقریبا غیرممکنه که هیچ وقت، یه چمدون یا بسته جایه جا نشه، گم نشه و یا حتی آسیب نبینه.

راه حل هایی مثل، اونچه در ادامه میخونید مثل علامت گذاری روی چمدون و …. می تونه شانستون برای از دست دادن وسایل و چمدونهاتون رو کم کنه.

راه حل هایی برای محافظت بیشتر از چمدون ها درسفرهای هوایی

بخش اول: بسته بندی هوشمندانه

برچسب های پرواز های قبلی را ازچمدونتون جدا کنید. این یه قدم ساده اما مهم برای شروع سفرهای هواییه. برچسب یا برچسب هایی که از پروازهای قبلی رو چمدون جا مونده ، میتونه اسکنرهای چمدون فرودگاه را گیج کنه. اگه دوست دارید برای یادگاری نگهشون دارید، داخل یه دفترچه، جای بهتریه براشونه تا روی چمدونتون.

خط مشی شرکت هواپیمایی که قراره باهاش سفر کنید را در مورد حفاظت از بار مسافربررسی کنید. بسیاری از خطوط هوایی در مورد  پرداخت خسارت مسافران برای چمدون های گمشده، رویه  خوبی ندارند. این خط مشی ها از ایرلاینی به ایرلاین دیگه متفاوته. اگه می خواهید مواردی مثل پول نقد ، جواهرات وسایل الکترونیک  یا هر شی با ارزش دیگه  رو تو چمدونتون قرار بدید لازمه تا این خط مشی ها را قبلا بررسی کنید. چون در نهایت ایرلاین ها بر طبق قوانین خودشون در مورد بسته ها و چمدونهای گم شده شما تصمیم میگیرند.

وسایل شکننده را به دقت بسته بندی کنید. درسته که بهتره که وسایل خیلی ظریف را خودتان حکل نکنید اما خوب گاهی اوقات به راحتی نمی شه تو انتخاب سوغاتی مقاومت کرداگر قرار چیز ظریف و شکستنی را تو چمدونتون قرار بدهید، اونو با پلاستیک ها حباب دار بسته بندی کنید و تو وسط چمدون و بین لباسهاتون  بگذارید.

وسایل بسیار مهم و ضروری رو هیچ وقت تو چمدان نگذارید. اینجوری اگه چمدون شما جا بمونه یا گم بشه، وسایل ضروریتون همراهتونه.  این که وسایل ضروری و مهم چی هست خوب برای هرکسی بسته به نیازش متفاوته. اما یه سری موارد همگانی اینا هستن:

وسایل بسیار مهم و ضروری

  • دارو
  • کیف پول
  • مدارک سفر
  • شارژر وسایل الکترونیکی

چمدونتون روعلامت بزنید. با یه برچسب رو قسمتی از چمدونهایی که به فرودگاه می برید اسمتون و شماره تلفنتون رو یادداشت کنید. یا میتونید آدرس و شماره تلفن هتلتون را بنویسید.

رو چمدونتون علامت بگذارید. بستن یه روبان یا چیز شبیه اون به دسته چمدون می تونه چمدون شما را از بین صدها مورد متمایز کنه. حتی موقع خرید هم با انتخاب یه رنگه جذاب میتونید تمایز ایجاد کنید. اینجوری وقتی منتظر چمدونتون کنار نقاله هستید، از دور میتونید چمدون خودتون رو تشخیص بدید.چمدون ها

بخش دوم: فرودگاه

90 دقیقه قبل از پرواز داخلی و دو ساعت قبل از پروازهای بین المللی خودتون رو به فرودگاه برسونید.اینجوری با خیال راحت چک این انجام میدید و کارت پروازتون رو میگیرید.

اگه وسایل با ارزشی همراه خودتون دارید، بیمه چمدون برای شما ضروریه. شما هنگام ورود به سیستم ، با پرداخت هزینه اضافی می تونید چمدونتون را بیمه کنید. برای اینکار فقط کافیه  به مسئول چک این اعلام کنید که مایلید این کار رو انجام بدید.

در نهایت وحشت نکنید!  این که چمدونی به کل ناپدید بشه خیلی کم اتفاق می افته.

چمدون ها

امیدوارم این آموزش میس سفر بدردتون بخوره

, , ,
Share:

دسته بندی

دسته بندی